Βρίσκεστε στη σελίδα Προσφορά Κοινωνικού Έργου από το Σύστημα Προσκόπων Λυκαβητού και Ιδαλίου Γρήγορη μετάβαση σε κυρίως περιεχόμενο σελίδας Γρήγορη μετάβαση σε λίστα ανακοινώσεων

Προσφορά Κοινωνικού Έργου από το Σύστημα Προσκόπων Λυκαβητού και Ιδαλίου

Το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου ομάδες προσκόπων από το Σύστημα Λυκαβητού και Ιδαλίου πραγματοποίησαν δραστηριότητες στη Σχολή Τυφλών στα πλαίσια προσφοράς κοινωνικού έργου για την ημέρα Σκέψης.

Οι πρόσκοποι ασχολήθηκαν με κηπουρικές και γεωργικές εργασίες στο χώρο του θερμοκηπίου και του λαχανόκηπου και  εφάρμοσαν καλλιεργητικές φροντίδες στα ελαιόδεντρα με προσθήκη ζεόλιθου.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από τις δραστηριότητες.

Πρόσκοποι σε παράταξη

Πρόσκοποι καλλιεργουν ελαιόδεντρο

Πρόσκοποι καλλιεργούν φυτά στο έδαφος